دومین دوره مسابقه نور با معرفی برندگان به کارخود پایان داد

اختتامیه مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسورجکی یینگ روزجمعه ۱۰ شهریورماه ۹۶ مصادف با عیدسعید قربان در حوزه هنری برگزار شد و با تقدیر از برندگان، دومین دور مسابقه به پایان رسید.

دومین دوره مسابقه دانش‌آموزی نور؛ سرانجام پس از ۹ ماه از شروع فراخوان خود، در مراسمی با حضور سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهور، علی زرافشان؛ معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش ، جواد اژه‌ای؛ نماینده ولی‌فقیه در امور دانشجویان ایرانی اروپا و امریکا و مهدی صفاری نیا؛ دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی(ص) و دیگر شخصیت‌های برجسته علمی و مدیریتی کشور به کار خود پایان داد.

مهدی صفاری‌نیا؛ دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی(ص) در اختتامیه مسابقه دانش‌آموزی نور که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزارشد، گفت: کار علمی، کاری دفعی نیست و علاقمند شدن به آن نیازمند تمرین و تجربه است. دانش‌آموزان هم به تجربه، تمرین و حضور در رویدادهای علمی به ویژه در حوزه فیزیک و شیمی و علوم دیگر که به راحتی ملموس نیست، نیازمند هستند.

در ادامه علی زرافشان؛ معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مسابقه نور فرصتی است که دانش‌آموزان به عرصه‌ی فعالیت‌های علمی و پژوهشی ورود پیدا کنند گفت: جایزه مصطفی(ص) به عنوان یک فعالیت علمی و بین المللی عرصه جدیدی است که دانش آموزان می‌توانند در آن حضور پیدا کنند.

جوایز برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی نور توسط سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس شورای سیاست‌گذاری جایزه مصطفی (ص)، جواد اژه‌ای؛ نماینده ولی‌فقیه در امور دانشجویان ایرانی اروپا و امریکا، علی زرافشان؛ معاون متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش، مهدی صفاری‌نیا؛ دبیر شورای سیاست‌گذاری جایزه و مصطفی و رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی اهدا شد.

ابتدای آبان ماه سال گذشته فراخوان این مسابقه اعلام شد، ساخت فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای از انجام آزمایش­‌های علمیِ گروه‌های دانش‌آموزی، نحوه شرکت در این مسابقه در حوزه‌های علمی فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و ترکیبی از علوم مختلف، قرار گرفت.

بر اساس این گزارش طی هفت ماه مهلت شرکت در مسابقه، پنج هزار و ۱۰۹ دانش‌آموز شرکت کردند و در نهایت ۲۳۱ دانش‌آموز در قالب ۱۰۵ گروه منتخب این مسابقه شدند.

منتخبین این مسابقه که از ۲۴ استان شامل تهران، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، سمنان، کرمان، فارس، آذربایجان شرقی، گلستان، مرکزی، کردستان، البرز، خراسان رضوی، خوزستان، قم، همدان، مازندران، یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد هستند؛ با حضور در اختتامیه مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ در تالار اندیشه حوزه هنری تقدیر شدند..

در میان برنامه اختتامیه، نمایش علمی توسط شرکت فن آموز، مجری مسابقه نور اجرا شد.

طراحی و اجرای دومین دوره مسابقه دانش آموزی نور توسط شرکت دانش بنیان فن آموز انجام شد.