نتایج دومین مسابقه دانش‌آموزی نور اعلام شد

برگزیدگان دومین مسابقه دانش آموزی نور، گرامیداشت پروفسور جکی یینگ معرفی شدند.

۱۰۵ گروه از بین دوهزار گروه شرکت‌­کننده در مسابقه دانش‌­آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی ­یینگ منتخب شدند که دو گروه از منتخبین از کشورهای افعانستان و پاکستان هستند.

داوری مسابقه دانش ­آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی ­یینگ، به پایان رسید؛ در این مسابقه که از آذرماه سال گذشته شروع شد حدود دو هزار فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه­‌ای از آزمایش‌­های علمی داوری شدند.

در خصوص معیارهای امتیازدهی داوران این مسابقه جذابیت نمایشی برای همگان، مهمترین شاخص ارزیابی آثار است و پس از آن دقت علمی بیان موضوع، کیفیت اجرای آزمایش یا ساخت ابزار، تاثیرگذاری بر مخاطب و ارزش آموزشی اثر، میزان تلاش و همکاری گروهی در ساخت اثر، ملاک ارزیابی آزمایش­‌ها بوده و همچنین کیفیت ساخت فیلم و قابلیت نمایشی بودن فیلم در برنامه تلویزیونی هم حائز اهمیت است.

چند جلسه حضوری بطور انفرادی و جمعی با داوران برگزار شده و هیات داوران بصورت آنلاین و مجازی در طی فرآیند داوری در بحث و تبادل نظر بوده ­اند، جلسه آخر داوری با موضوع نقد و بررسی روند داوری در دوره اول و دوم مسابقه دانش ­آموزی نور در دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) با حضور تمامی داوران و اعضای دبیرخانه مسابقه تشکیل و پس از آن امتیازدهی بصورت نرم افزاری انجام شده است.

از میان دانش آموزان شرکت کننده در مسابقه دانش آموزی نور، ۲۳۱ دانش ­آموز در قالب ۱۰۵ گروه دانش ­آموزی در این مسابقه منتخب شده‌­اند که دو گروه از آن­‌ها از کشور پاکستان و افغانستان هستند. در این مسابقه ۱۰۰ گروه برتر باید انتخاب می­‌شدند، اما به دلیل هم رتبه بودن ۵ گروه از دانش ­آموزان ۱۰۵ گروه برگزیده شدند.

منتخبین این مسابقه از استان­های تهران، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، سمنان، کرمان، فارس، آذربایجان شرقی، گلستان، مرکزی، کردستان، البرز، خراسان رضوی، خوزستان، قم، همدان، زنجان، مازندران، یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد است و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز در ۱۰ شهریورماه سال جاری مصادف با عید قربان در محل تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

اجرای مسابقه و پشتیبانی علمی و فنی آن بر عهده فن‌آموز است.

جهت مشاهده اسامی برگزیدگان کلیک کنید