نتایج سومین مسابقه دانش‌آموزی نور اعلام شد

برگزیدگان سومین مسابقه دانش آموزی نور، گرامیداشت ابن رزاز جَزَری معرفی شدند.

۱۰۰ گروه از بین دوهزار و صد و هشتاد و پنج گروه شرکت‌­کننده در مسابقه دانش‌­آموزی نور؛ گرامیداشت ابن رزاز جَزَری منتخب شدند که شش گروه از منتخبین از کشورهای پاکستان و افغانستان، تانزانیا و عراق هستند.

داوری مسابقه دانش ­آموزی نور؛ گرامیداشت ابن رزاز جَزَری، به پایان رسید؛ در این مسابقه که از دی‌ماه سال گذشته شروع شد حدود دو هزار فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه­‌ای از آزمایش‌­های علمی داوری شدند.

در خصوص معیارهای امتیازدهی داوران این مسابقه:

الف – ضوابط ضروری (عدم رعایت آنها موجب حذف فیلم می شود)

۱- رعایت کامل ایمنی و اجتناب از موارد خطر آفرین
۲- دقت علمی در اجرای آزمایش در موضوعات مکانیک یا عملکرد خوب ساز و کار (مکانیزم) حرکتی ساخته شده
۳- جذابیت ارایه و صحت و دقت و علمی بودن توضیحات.
۴- مستند سازی و ارائه مستندات مراحل انجام آزمایش یا ساخت ساز و کار (مکانیزم) حرکتی. این مستندات که به صورت عکس ها و فیلم های پشت صحنه است، که نشان دهنده نقش دانش آموزان در انجام آزمایش یا ساخت ابزار باشد.

ب – ضوابط اختیاری که موجب بالا رفتن امتیاز فیلم می شود.

۵- جذاب بودن آزمایش انجام شده یا ساز و کار (مکانیزم) حرکتی ساخته شده
۶- کیفیت فیلم ساخته شده و مطلوب بودن آن برای نمایش تلویزیونی (نظم محیط – کادر بندی مناسب تصویر – نور مناسب – وضوح نمایش آزمایش یا ابزار)
۷- معرفی یا نشان دادن کاربرد معمول آزمایش یا ابزار ساخته شده یا ارائه پیشنهاد برای کاربرد آن باشد.
۸- کمک فیلم ساخته شده به فهم عمیق‌تر مطالب درسی بینندگان
۹- معرفی مکتوب منابع علمی و فنی و معرفی افرادی که به گروه در انجام کار کمک کرده اند (مانند معلم، پژوهشسرا، خانواده، دوستان . . . .)
۱۰- حضور مخاطبان دیگر در هنگام انجام آزمایش یا نمایش عملکرد ساز و کار (مکانیزم) حرکتی

از میان دانش آموزان شرکت کننده در مسابقه دانش آموزی نور، ۲۲۰ دانش ­آموز در قالب ۱۰۰ گروه دانش ­آموزی در این مسابقه منتخب شده‌­اند که شش گروه از آن­‌ها از کشورهای پاکستان و افغانستان، تانزانیا و عراق هستند.

منتخبین این مسابقه از استان­های تهران، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، سمنان، کرمان، فارس، آذربایجان شرقی، گلستان، مرکزی، کردستان، البرز، خراسان رضوی، خوزستان، قم، همدان، زنجان، مازندران، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، بوشهر، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد است و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز در ۶ اردیبهشت‌ماه سال جاری در محل تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

اجرای مسابقه و پشتیبانی علمی و فنی آن بر عهده فن‌آموز است.

جهت مشاهده اسامی برگزیدگان کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین مطالب فن‌آموز