مهلت شرکت در مسابقه دانش ­آموزی نور تا پایان خرداد ماه

بیش از پنج هزار نفر در مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ شرکت کرده‌اند و تنها تا پایان خردادماه فرصت ثبت‌نام و ارسال آثار برای دانش‌آموزان وجود دارد.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی جایزه مصطفی (ص)، مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ از ابتدای آذرماه سال گذشته کار خود را شروع کرده است. این مسابقه که با موضوع ساخت فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای از انجام آزمایش‌های علمی گروه‌های دانش‌آموزی طرح‌ریزی شده است، می‌تواند در تمامی حوزه‌های علمی همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و یا ترکیبی از علوم مختلف باشد.

بین‌المللی بودن و فراهم کردن عرصه رقابت برای دانش‌آموزان سایر کشورهای اسلامی با حضور دانش­ آموزان برخی کشورهای منطقه، یکی از ویژگی‌های مسابقه دانش‌آموزی نور در این دوره بوده است. تاکنون پنج هزار و ۴۸ دانش‌آموز در قالب دو هزار و ۱۶۷ گروه در این مسابقه شرکت کرده‌اند و هزار و ۸۵۴ فیلم به دبیرخانه مسابقه ارسال شده است.

دانش‌آموزان برای شرکت در مسابقه دانش‌آموزی نور تا پایان خردادماه فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

همچنین اختتامیه این رویداد علمی دانش‌آموزی همزمان با دهم ذی‌الحجه مصادف با عید سعید قربان برگزار خواهد شد.

ضبط برنامه تلویزیونی مسابقه دانش‌آموزی نور، پس از ماه مبارک رمضان آغازشده و در روزهای گرم تابستان به روی آنتن می‌رود. ضمن اینکه آزمایش‌های علمی دانش‌آموزان با حضور خود آن‌ها در این برنامه به نمایش درمی‌آید و همزمان فراخوان سومین دوره مسابقه دانش‌آموزی نور در این برنامه تلویزیونی هم اعلام می‌شود.

گفتنی است مسابقه دانش‌آموزی نور با هدف ایجاد زمینه رشد استعدادهای درخشان و ترسیم افق‌های جدید در اذهان جامعه دانش‌آموزی و مشارکت مراکز آموزشی، توسط دبیرخانه جایزه مصطفی (ص) برگزار می‌شود.

اجرای مسابقه و پشتیبانی علمی و فنی آن بر عهده فن‌آموز است.

جهت ارسال آثار به پایگاه اینترنتی مسابقه دانش‌آموزی نور مراجعه فرمایید.