سفر به جزیره دانش در شبکه نهال – به زودی

مجموعه تلویزیونی جزیره دانش با رویکرد ترویج علم و آموزش فرهنگ تحقیق و پژوهش در فضایی کودکانه، به زودی از شبکه نهال پخش خواهد شد.

سید محسن حسینی؛ تهیه‌کننده جزیره دانش گفت: تولید این برنامه از مهرماه سال جاری در پارک علم و فن‌آوری پردیس آغازشده است و در روند تولید برنامه از معلمان با تجربه مجموعه استعدادهای درخشان استفاده شده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت پژوهش رسانه‌ای در تولید این مجموعه از کمک آقای مجید محسنی برنده جایزه ترویج علم سال ۹۳ استفاده شده است و با بررسی کتاب‌های علوم دوره ابتدایی و تشکیل جلسات متعدد با کارشناسان خبره آموزشی مجموعه فن‌آموز، ما به ازای تصویری مناسب برای تولید این برنامه علمی استخراج شده است به‌گونه‌ای که لوکیشن و طراحی شخصیت‌ها کاملاً موردپسند گروه سنی کودک باشد.

حسینی که تولید برنامه‌های علمی چیستا، سرزمین دانایی و دانشنما را در کارنامه خود دارد گفت: فصل اول این مجموعه که به سفارش مرکز اوج کودک و نوجوان تولید شده است؛ آماده پخش است و در صورت استقبال مخاطبان فصل‌های بعدی این مجموعه نیز تولید خواهد شد.

محتوا و مدیریت علمی؛ طراحی و ساخت ابزارهای آزمایش ها در جزیره دانش توسط فن آموز انجام شده است و این مجموعه تلویزیونی در استودیو پارک فن آموز ضبط شده است.

لازم به ذکر است این مجموعه در ۲۶ قسمت ۲۲ دقیقه‌ای در استودیو پارک فن‌آموز و باهدف ترویج و نهادینه کردن روحیه پژوهش در کودکان ایرانی تولید شده است.