دومین مسابقه دانش‌آموزی نور بین‌المللی شد!

مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ، با ایجاد امکان ثبت‌نام از دانش‌آموزان کشورهای فارسی‌زبان منطقه ازجمله افغانستان و تاجیکستان در وب‌سایت جایزه مصطفی (ص)، بین‌المللی شد.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی جایزه مصطفی (ص)؛ دومین مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ، از ابتدای آذرماه با ثبت‌نام از متقاضیان کار خود را شروع کرده است. این مسابقه در سال ۹۵ با موضوع ساخت فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای از انجام آزمایش‌های علمی گروه‌های دانش‌آموزی طرح‌ریزی‌شده است. آزمایش‌ها می‌تواند در تمامی حوزه‌های علمی همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و یا ترکیبی از علوم مختلف باشد.

همچنین مسابقه دانش‌آموزی نور، امکان و شرایط حضور دانش‌آموزان فارسی‌زبان منطقه از‌جمله افغانستان و تاجیکستان را هم فراهم کرده است. این مسابقه از طریق مجموعه‌های علمی، فرهنگی و آموزشی اطلاع‌رسانی شده و دانش‌آموزان فارسی‌زبان می‌توانند در فضایی علمی و دوستانه باهم رقابت کنند.

noor_small

نخستین دوره مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت ابن هیثم در سطح مدارس ایران برگزار شد و در دومین دوره نیز کشورهای فارسی‌زبان منطقه را پوشش می‌دهد. این مسابقه مشارکت کلیه دانش ­آموزان جهان اسلام را در دوره‌های آتی برنامه‌ریزی نموده است.

گروه‌های دانش‌آموزی می‌توانند با مراجعه به بخش مسابقه نور در سایت جایزه مصطفی (ص) به نشانی www.mustafaprize.org ضمن مطالعه راهنمای علمی، قوانین و مقررات و شرایط ارسال در این رویداد ثبت‌نام نموده و فیلم‌های خود را در سایت برگزاری نمایند.

گفتنی است پروفسور جکی یینگ برنده جایزۀ سال ۲۰۱۵ مصطفی (ص) در حوزۀ علم و فناوری نانو زیستی در سال ۲۰۱۵ بوده است که این دوره از مسابقه گرامیداشت این دانشمند شهیر مسلمان است.