گزارشی از رویداد دانشبازی

در روزهای ۱۳ و ۱۴ آبان ماه مسابقه‌ای بانام دانشبازی به‌منظور هر چه جذاب شدن پارک علمی به نام تالار علم به‌عنوان بخشی از پروژه عظیم باغ کتاب تهران بر بستر نوآوری باز و با بهره‌گیری از دانش و توان طیف وسیعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های گوناگون، با حمایت شهرداری تهران، پژوهشکده سامانه‌های هوشمند کاربردی دانشگاه تهران و به درخواست شرکت فن آموز و همکاری مرکز نوآوری و شتاب‌دهی یاس در پارک فناوری پردیس آغاز و تا بعدازظهر روز پنجشنبه ۲۰ آبان ماه، ادامه یافت. بیش از ۱۱۰ نفر در قالب ۳۰ گروه، بیش از یک هفته، مشغول ایده پردازی برای طراحی جذاب این پارک علمی (تالار علم) بودند.

در رویداد دانشبازی چالش‌ها و مسائلی از جانب شرکت فن آموز، بنیان‌گذار پارک‌های علمی در ایران (بانام پارک علمی فن آموز) مطرح گشت. شرکت‌کنندگان رویداد می‌بایست با بهره‌گیری از کارگاه‌های‌ آموزشی، راهنمایی‌های مربیان و صدالبته فعالیت تیمی در یک اتمسفر رقابتی، به طراحی راه‌حل‌های خلاقانه و البته گوناگون، به‌منظور جذاب‌تر شدن هرچه بیشتر این پارک علمی می‌پرداختند.

daneshbazi2

مختصری از دو روز نخست مسابقه بزرگ دانشبازی:

آشنایی با شرکت فن آموز و معرفی تالار علم

بازدید از پارک علمی فن آموز، مستقر در پارک فناوری پردیس

حضور در کارگاه‌های آموزشی خلاقیت و ایده کاوی، یو ایکس، گیمیفیکیشن، داستان‌نویسی

گروه سازی

فعالیت تیمی همفکری با مربیان

اختتامیه مسابقه دانشبازی

پس از یک هفته فعالیت، گروه‌ها با حضور در محل برگزاری رویداد (مرکز نوآوری و شتاب‌دهی یاس)، به بحث و تبادل‌نظر با مربیان می‌پرداختند تا پیش از ارائه به داوران آخرین تغییرات و اصلاحات در سناریوهای تهیه گردیده و اعمال گردند.

پس از قرعه‌کشی ترتیب ارائه‌ها، هر گروه به مدت ۵ دقیقه ایده‌هایش را در حضور داوران ارائه می‌نماید و سپس داوران در صورت نیاز، ۵ دقیقه به پرسش از گروه‌ها می‌پرداختند.

این رویداد با عناوین زیر رسانه‌های اجتماعی منتشر گردید:

۱۰۰ میلیون ریال جایزه برای ایده‌های برتر

بزرگ‌ترین پارک علمی کشور (تالار علم) در باغ کتاب تهران در دست احداث است

daneshbazi